Değişim İade

İade şartlarına uyan siparişlerde, iade ettiğin ürün bize ulaştığında gerekli kontroller yapılır ve 7 iş günü içinde ücret iaden için talimat geçilir. Siparişini oluştururken ödemeni hangi ödeme tipi ile gerçekleştirdiysen, ücret iadesi o şekilde yapılır. 

Eğer ödemeyi nakit ya da havale ile gerçekleştirdiysen, ücret iadeni yapabilmemiz için hesap bilgilerini info@sofanomi.com ’a göndermen gerekir. Hesap bilgilerin tarafımıza ulaştıktan sonra ücret iaden hesabına yapılır. 

İade işlemin onaylandıktan sonra kredi kartıyla sipariş verdiysen, ücret iaden de kredi kartına yapılır. Kredi kartında iade ettiğimiz tutar kadar limit açılır, iade dolayısıyla kart limitin bloklanmamış olur. Ancak ekstrende taksitli iade olarak gözükmeye devam eder. 

Taksitli ödemeler ekstreye “-” olarak yansımaya devam eder, fakat her ay banka tarafından “+” olarak ilgili taksit tutarı da ekstreye yansıdığı için taksit ödemesini yapmamış olursun. Taksitli alışverişlerin iadesinde yalnızca işlemsel bir yansıma olur, kredi kartının limitinde veya ödemende herhangi bir değişiklik olmaz. 

* İade ücretinin hesaba ya da ekstreye yansıma süresi 3-7 iş günü olabilir fakat bankalara bağlı olarak bu süre para kartlarda 25 günü de bulabilir.